Учням та батькам

ВАЖЛИВО!!!




Презентація "Правила безпеки під час перебування на водних об'єктах"

 ВАЖЛИВО!!!  

Правила перебування на водних об'єктах 





Презентація "Правила поведінки під час літніх канікул 2022" для здобувачів освіти закладу

https://docs.google.com/presentation/d/1B9NUyePeJwSnL-ssgJpKWRV9SHOfR-2h/edit?usp=sharing&ouid=117860041208393574818&rtpof=true&sd=true
Шановні батьки!!!!

Підтримаємо наших дітей в складний період підготовки та складання ЗНО – вони мають відчути, що ми вболіваємо за їхній успіх.
Не акцентуйте свою увагу на кількості балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.
Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.
Зверніть увагу на харчування дитини. Подбайте, щоб вдома була поживна і різноманітна їжа, що забезпечить збалансований комплекс вітамінів.
Сформуйте в дитини спокійне ставлення до процедури тестування. Пам’ятайте, що Ви, батьки, найближчі й найдорожчі люди для дитини. Саме на Вас вона покладається, Вам довіряє, а тому саме від Вашої щоденної підтримки залежить її подальший успіх.
Шановні батьки! Бажаємо Вам невичерпної енергії та міцного здоров’я.

З повагою адміністрація закладу.
Знайти детальну інформацію про ЗНО-2022 ви зможете на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за посиланням
Основне про національний мультипредметний тест

Пам’ятка про дистанційне навчання

 Добрий день, дорогі наші учні. У нас впроваджується  дистанційне навчання. Нагадуємо, що кожного дня за розкладом уроків учителі пропонують вам проходити навчальну програму з предметів, на уроках, з використанням дистанційних технологій. Бажаємо вам бути здоровими, наполегливими. Зараз усім не легко! Ми скучаємо за вами. І ще про одне пам'ятайте: вашим батькам зараз надто важко, тож будьте слухняними, турботливими і люблячими. 

ДОРОГІ УЧНІ !          

   Пропонуємо вам ознайомитись з порадами та дотримува-тись правил поведінки під час дистанційного навчання:

1.            

1.  Дотримуйтесь режиму дня.

2.  Обмежте перебування на вулиці.

3.  Ретельно мийте руки.

4.  Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

2.            

5. Виконуйте завдання з дистанційного навчання, підтримуйте зворотний зв'язок з класним керівником, вчителями-предметниками.


УСПІХІВ ТА ЗДОРОВ’Я !!!

                      

Інформація щодо можливості звернення у кризових ситуаціях за допомогою до: 

Служби у справах дітей Мостиської міської ради Львівської області, начальник – Копач Віктор Зигмундович, конт.тел.: +380975559918, місцезнаходження: м.Мостиська, вул. Грушевського, 6 Львівської області;

інспектора організаційного та кадрового забезпечення Мостиської міської ради Львівської області - Тарнавської Оксани Павлівни, конт.тел.: +380969608708, місцезнаходження: м.Мостиська, вул. Грушевського, 6 Львівської області.

 



Безпека на Водохреща: правила пірнання у відкритих водоймах взимку
19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща. Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.
Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків нагадуємо правила безпечної поведінки:
- не треба виходити на лід без потреби;
- при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна.
- слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
- купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
- не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;
- після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
- для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.


Безпечне дозвілля взимку: правила поведінки на льоду

Правила поведінки на льоду
1. Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.
2. Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.
3. Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі.
4. Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.
5. Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці.
6. Забороняється виходити на лід за таких умов:
— якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод;
— у випадку швидкої течії річки у цьому місці;
— за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;
— під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час потепління.
Будь обережним, не ризикуй своїм життям!
Не виходь на лід без дорослих!



Шановні учні!

Відповідно до Порядку проведення  зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 №533, зі змінами), на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 №945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.08.2019 за №850/33821, від 30.09.2020 №1210 «Про підготовку до проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,триває підготовка процедур зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Доводимо до Вашого відома, що працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти підготували три короткі відео про ЗНО-2021. Переглянути їх можна за посиланнями:

1)    https://bit.ly/36PiWeH- особливостіформату ЗНО-2021;

2)    https://bit.ly/3ovCivb- особливості ЗНО з української мови і літератури у 2021 році;

3)    https://bit.ly/3gl7Bpv  - особливості ЗНО/ДПА з математики у 2021 році.

 




Шановні колеги!
18 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», згідно з яким у зв'язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.
Закон звільняє від державної підсумкової атестації (далі - ДПА) у будь-якій формі (як в закладі освіти, так і у формі зовнішнього незалежного оцінювання) всіх здобувачів освіти (незалежно від форми здобуття освіти), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. При цьому, Закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти, у 2020 році.
Зважаючи на зазначене, Міністерство освіти і науки України надає роз'яснення щодо обчислення середнього бала документа про здобуття повної загальної середньої освіти під час вступної кампанії 2020 року.
У зразках документів про повну загальну середню освіту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 645, внесення запису про середній бал документа про повну загальну середню освіту випускників у додаток до цього документа не передбачено.
Розрахунок середнього бала документа про повну загальну середню освіту здійснюється вступниками до закладів вищої (фахової передвищої) освіти самостійно при подачі заяв (у паперовому та електронному вигляді) та перевіряється приймальними комісіями закладів вищої освіти.
Відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 482, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 червня 2020 року за № 501/34784 середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільненяй(а)»/«зараховано», а також факультативи у загальну кількість не враховуються.
Таким чином у разі надання вступником документа про повну загальну середню освіту, у якому замість оцінок державної підсумкової атестації зроблений запис «звільнений(а)», середній бал обчислюється без врахування державної підсумкової атестації з відповідного(-их) предмета(-ів) у загальну кількість предметів у відповідному додатку. (https://ru.osvita.ua/school/74740/)


Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул



1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього. 

2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти. 

3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості. 
4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева. 
5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих. 
6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки. 
7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.  
8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.  
 9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном. 
10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Правила безпеки на воді.
Пам’ятка
Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є:
 •  правильний вибір і обладнання місць купання;
 •   суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді
 ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 •   залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
 •   стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;
 •   пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
 •  використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
 •   плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;
 •  вживати спиртні напої;
 •   забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;
 •   підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
 •  допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді;
 •  подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.
НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:
 •   покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню;
 •   однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у салфетку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше;
 •   рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу;
 •   наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас "краєм ока" контролюйте підіймання грудної клітки. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проведіть штучну вентиляцію не методом "рот в рот", а "рот в ніс", затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань - 16-20 за хвилину;
 •   для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть на передньо-нижню поверхню грудини, основу другої долоні в поперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину;
 •   у випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань до натискувань на грудину 1:5, якщо рятувальників двоє - 2:15;
 •   через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з'явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. 

Правила поведінки біля водоймищ
1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар. 
2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, тобі може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися. 
3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися. 
4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду. 
5. Не влаштовуй у воді ігор, пов'язаних із захватами. 
6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах. 
7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих. 
8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах. 

Дитячий травматизм

«Бережи свої очі!»
 1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком. 
2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу. 
3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло. 
4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі.  
5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око.  
6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка. 
7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря! 

Користування громадським транспортом
1.Посадка в громадський транспорт здійснюється лише з посадочної площадки, або узбіччя тротуару.
2. До транспорту слід підходити після повної його зупинки.
3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги.
4. Зайшовши в салон, необхідно  пройти вперед, не створюючи натовп біля дверей.
5. Забороняється висовуватись з вікон.
6. Не можна ходити по салону під час руху автотранспорту – це небезпечно.
7. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним засобом.
8. Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки.
9. Не можна перешкоджати зачиненню дверей.
10. На зупинках виходять у сторону тротуару чи узбіччя.
11. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин.
12. Дітей слід перевозити лише в сидячому положенні.
14. Малюків під час руху транспорту необхідно тримати на руках, або у спеціальних кріслах.
15. Проїзд дітей в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді, коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. У кузові  повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка і посадка здійснюється через правий або задній борт.
16. На мотоциклах дітей перевозять у колясках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.

 Безпека на дорогах
Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності - велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху. 
 На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів
 Переходити проїжджу частину пішоходам дозволяється тільки підземними пішохідними переходами та в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід». Переходячи проїжджу частину, пішоходи не повинні затримуватися та зупинятися на ній. Не рекомендується дорогу перебігати, йти потрібно спокійним кроком.
 Відповідно Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника.
^  Обережно! Діти на дорозі!
(рекомендації фахівців МНС України керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів з питань забезпечення безпеки дітей)
 У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей. Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку. 
 Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:

 -не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
 -ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія; 
 -не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів; 
 -переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземний переходи; 
 -зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч; 
 -пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах; 
 -чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами; 
 -у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.

 На жаль, не всі добре знають ці Правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть сотні дітей і дорослих. Трапляються дорожньо-транспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли ніби-то нічого не загрожувало.
Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.  
 Близько 70% вуличних травм, як свідчить статистика, відбуваються зі школярами на шляху зі школи додому, бо дорогу після занять дітлахи вважають початком відпочинку. Щоб такий відпочинок не перетворювався на трагедію, мав певні межі, необхідно зустрічати та супроводжувати дитину, або суворо обмежувати час та маршрут додому: нікуди не звертати, не бавитись, не заходити. 
 Підготовка до «професії пішохід» починається в дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб отримані дітьми знання правил безпечної поведінки на дорозі закріпили ще й батьки. Водночас закликаємо вихователів ще раз повторити з дітьми правила безпечної поведінки на вулицях та дорогах. Особливо це стосується учнів молодших класів. Розробіть на уроках безпечний маршрут руху дитини додому зі школи. Наголосіть дітям про необхідність неухильного дотримання правил дорожнього руху, обов'язково перевірте засвоєні знання. I запам'ятайте, що найкращим взірцем поведінки на вулицях та автошляхах для дитини є безпосередньо приклад батьків. 
 Лише спільними зусиллями можна вирішити таку гостру проблему сьогодення, як дитячий дорожньо-транспортний травматизм.
Отруєння грибами.

ЗБИРАЙТЕ ЛИШЕ ТІ ГРИБИ, ЯКІ ДОБРЕ ЗНАЄТЕ;

ВІДМОВТЕСЬ ВІД ЗБИРАННЯ ТА ВЖИВАННЯ ПЛАСТИНЧАТИХ ГРИБІВ (СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНА БЛІДА ПОГАНКА МОЖЕ БУТИ СХОЖА НА ПЛАСТИНЧАТІ ГРИБИ - ПЕЧЕРИЦІ, СИРОЇЖКИ, ШАМПІНЬЙОНИ);

НЕ ЗБИРАЙТЕ ГРИБИ ПОБЛИЗУ АВТОДОРІГ, СХОВИЩ ОТРУТОХІМІКАТІВ, СМІТТЄЗВАЛИЩ, ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЗАЛІЗНИЦЬ, В МІСЬКИХ ПАРКАХ (ГРИБИ МАЮТЬ ВЛАСТИВІСТЬ НАКОПИЧУВАТИ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ);

 НЕ КУПУЙТЕ ДИКОРОСЛИХ ГРИБІВ НА РИНКАХ ( НЕВІДОМО ДЕ І КОЛИ ВОНИ БУЛИ ЗІБРАНІ ) ; 

НЕ МОЖНА  ЇСТИ ГРИБИ ДІТЯМ (ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ БІЛЬШ  ВРАЗЛИВИЙ ДО ГРИБНОЇ ОТРУТИ ) ;

 НЕ КУШТУЙТЕ СИРИХ ГРИБІВ ;

 НЕ ЗБИРАЙТЕ СТАРИХ, ПЕРЕСТИГЛИХ, ЧЕРВИВИХ ГРИБІВ ;

ПЕРЕД ПРИГОТУВАННЯМ ГРИБИ НЕОБХІДНО ПРОТЯГОМ 10-15 ХВ. ПРОВАРИТИ В ПІДСОЛЕНІЙ ВОДІ ( ВІДВАР НЕОБХІДНО ВИЛИТИ ) ;

 В РАЗІ ПОЯВИ СИМПТОМІВ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ (БІЛЬ В ЖИВОТІ, БЛЮВАННЯ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ , ПРОНОС ) НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА КВАЛІФІКОВАНОЮ МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ (ДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТРІБНО ДЕКІЛЬКА РАЗІВ ПРОМИТИ ШЛУНОК РОЗЧИНОМ СОДИ АБО СВІТЛО-РОЖЕВИМ РОЗЧИНОМ МАРГАНЦІВКИ);

В РАЗІ ОТРУЄННЯ НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ!!!

Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі, в лісі.

 Теплі весняні та літні  дні сприяють відпочинку на природі.  Більшість громадян виїздить  за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі.
 Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:
 Виберіть місце для вогнища й обладнайте його. 
 Ніколи не залишайте вогнище без догляду. 
 Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. 
 Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. 
 Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів. 

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають  дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо. 

Правила протипожежної безпеки
 1. Не грайся із сірниками та запальничками. 
 2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду. 
 3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою. 
 4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах, 
 5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти. 
 6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки. 
 7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа. 

 Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома 
 1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою. 
 2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна! 
 3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 1- 01. 
 4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить. 
 5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння. 
 6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою. 
 7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно. 
 8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі. 
 9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних. 

 Що робити, якщо пахне газом 
 1. Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це. 
 2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання. 
 3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки горілок. 
 4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до служби газу за номером 1-04. 
 5. Ні в якому разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь. 

Правила електробезпеки 

 У часи технічного прогресу, нових наукових технологій зросла  кількість небезпек, що чатують на малечу. Поява великої кількості електричного обладнання викликає чималий інтерес у підростаючого покоління.
Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків звертаємося до батьків з проханням:
 Не залишайте дітей без нагляду;
 Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання;
 Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.

Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу;

 для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур;

 не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети;

 не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою;

 не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу;

 не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки;

 не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи;

 не проводити ігри поблизу ліній електропередач;

 у разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих;

 не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.



Графік здачі підручників до бібліотеки та одержання табелів успішності

в ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів»



№ з/п
Дата
Клас
Година
1
01.06.2020
5
10:00-11:00
2
01.06.2020
6
11:00-12:00
3
02.06.2020
7
10:00-11:00
4
02.06.2020
8
11:00-12:00
5
03.06.2020
9
10:00-11:00
6
03.06.2020
10
11:00-12:00
7
невизначена
11
Здати класному керівнику при отриманні атестатів








ВАЖЛИВО!!!
Телеканал "Київ" буде транслювати учням 9 та 11 класів відеоуроки з 12 предметів. Розпочнеться трансляція з понеділка, 16 березня. 
          Відеоуроки виходитимуть щодня по буднях, по три-чотири в день (в 9:30, 11:30 і 13:30.) Вони також будуть доступні на YouTube-сторінці каналу. Тривалість - 30 хвилин. У програмі трансляцій будуть уроки з таких предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, всесвітня історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька та англійська мови.

___________________________________________________________________________





Китайський коронавірус – нова небезпечна хвороба, епідемія якої загрожує світу. Які причини, ознаки та симптоми коронавірусу, як розпізнати це захворювання і як можна захистити себе, щоб не заразитись. Дізнайтесь про це у нашій статті.


Коронавірус 2019-2020 року, або китайський коронавірус це новий вид вірусу, що вперше був зафіксований серед людей у Китаї в місті Ухань наприкінці 2019 року та став сьогодні причиною масштабного спалаху респіраторних захворювань із важкими ускладненнями і високою смертністю. Вірус належить до родини коронавірусів і ще недостатньо вивчений. 

Що таке коронавірус та коронавірусна інфекція?


Коронавірус – це родина вірусів, що станом на січень 2020 року налічує 39 видів. Коронавірус містить позитивну одноланцюгову РНК, а оболонка вірусу під мікроскопом має вигляд корони – звідси й назва родини. Коронавірус викливає коронавірусну інфекцію.

Коронавірусні інфекції проявляються як звичайна гостра респіраторна інфекція (ГРВІ), так і діареєю (проносом) та утрудненим диханням (дихальна недостатність), що характерні для так званого «близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV)», а також можуть бути причиною важкої пневмонії (запаплення легенів) при тяжкому гострому респіраторному синдромі SARS-CoV.  


Як передається коронавірус? 

Відомо, що коронавіруси присутні в ареалі тварин, деякі з них мутували і стали заразними для людини. Відповідно, коронавірусна інфекція є зооантропонозом, тобто можливе зараження від тварини та від людини.
Отже, імовірна передача коронавірусу від тварини до людини та поміж людьми: 
  • при контакті з хворим на коронавірусну інфекцію – через краплі його слини; 
  • при безпосередньому контакті із зараженими тваринами – через немиті руки; 
  • при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць – якщо ці тварини чи птахи були уражені коронавірусом.
Оскільки новий китайський коронавірус ще перебуває у процесі дослідження, ученими достеменно ще не виділено всіх тварин групи ризику. Проте вже зрозуміло, що значно більшу епідеміологічну небезпеку становить поширення вірусу саме від людини до людини – через респіраторний механізм передачі.
Ознаки та симптоми коронавірусу 
Коронавірусні інфекції можуть мати клінічні прояви різного перебігу та різного ступеня важкості.
Прояви звичайної гострої респіраторної інфекції (ГРВІ):
  • гарячка; 
  • головний біль; 
  • кашель; 
  • закладеність носа; 
  • біль у горлі; 
  • порушення дихання.
Прояви, визначені як Близькосхідний респіраторний синдром (MERS-CoV):
  • гарячка; 
  • кашель; 
  • діарея; 
  • порушення дихання; 
  • можлива смертність (у третини хворих, особливо на тлі супутніх хвороб).
Прояви, визначені як Тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS-CoV): 
  • грипоподібні прояви, гарячка понад 38 °C; 
  • біль у м’язах; 
  • слабкість, сонливість; 
  • головний біль; 
  • біль у горлі; 
  • проблеми з диханням, розвиток дихальної недостатності; 
  • розвиток вірусної пневмонії, що швидко переходить у бактеріальну; 
  • висока ймовірність смерті.
Як уже повідомляє ВООЗ, інкубаційний період, тобто період від зараження китайським коронавірусом до появи перших ознак хвороби, триває від 2 до 10 днів, хворі в інкубаційний період є потенційно заразні. Цей коронавірус найчастіше спричиняє стрімкий розвиток пневмонії (запалення легенів), що має важкий перебіг і може спричинити смерть.
Коли йти (звертатися) до лікаря? 
  • Висока температура, понад 38 °C; 
  • сильний головний біль, ознаки інтоксикації, сонливість; 
  • блювання; 
  • важка діарея (пронос), ознаки зневоднення (слабкість, запаморочення); 
  • проблеми з диханням, задишка; 
  • кашель, що важко стримати; 
  • вологий кашель із виділеннями зеленого кольору, можливі прожилки крові 
  • загострення супутніх хвороб, наприклад, поява ознак порушення роботи серця (сильна задишка), нирок (зміна кількості, кольору, прозорості сечі).
Правильне лікування коронавірусу
Ліки від коронавірусу є симптоматичними, тобто вони не діють на сам вірус, лише допомагають організмові подолати прояви хвороби, і в такий спосіб організм, його імунна система, може виявитися здатною впоратися з хворобою. Лікують коронавірусну інфекцію, як і решта гострих респіраторних вірусних інфекцій, особливу увагу приділяють запобіганню розвитку гострої вірусної пневмонії.
Профілактика коронавірусу. Як захистити себе від хвороби
Існуючі вакцини не є ефективні для профілактики нового виду коронавірусу. Вчені тільки-но розпочали роботу в цьому напрямку.
Проте захистити себе від хвороби, спричиненої коронавірусом, можна, дотримуючись таких рекомендацій: 
  • утриматися від поїздок  на момент спалаху інфекції; 
  • уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи); 
  • регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ; 
  • при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла; 
  • не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки; 
  • користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий; 
  • правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні, міняти через кожні 30 хвилин; 
  • хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні; 
  • не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати


ПРАВИЛА ПІШОХОДА:

1.    Ходіть тротуарами чи пішохідними доріжками, притримуючись правої сторони.
2.    Там де немає тротуарів, йдіть узбіччам дороги, назустріч транспорту. І тільки з дорослими!
3.    Дозволений для переходу сигнал світлофора - зелений. На жовтий і червоний не можна переходити вулицю!
4.    Ніколи не перебігайте вулицю! Переходьте її спокійним кроком і лише по пішохідному пеходу. Якщо перехід не позначено, то спочатку подивись ліворуч, а посередині дороги - праворуч.
5.    Переходьте вулицю лише тоді, коли транспорт дуже далеко, або його зовсім немає на дорозі.
6.    Коли переходитимете вулицю, не розмовляйте по мобільному телефону і не вдягайте навушники.
7.    Ні ззаду, ні спереду не можна обходити автобус. Дочекайтеся доки він рушить з автобусної зупинки.
8.    Ніколи не грайтеся на дорозі! Це дуже небезпечно!

9.    Темними осінніми та зимовими вечорами носіть одяг із світловідбиваючими елементами.

Немає коментарів:

Дописати коментар