Методична робота

  24 лютого  2023 р.   в ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області»  відбулося  засідання освітянської спільноти  класних керівників  на тему: « Національно-патріотичне виховання – стратегічний напрямок сучасної освіти в системі роботи класного керівника» . Були висвітлено питання:  «Сучасні інноваційні технології національно-патріотичного виховання", з якими присутніх ознайомила класний  керівник 7 класу Титар Н.Б.

Відкриту виховну годину «Мово рідна!Слово рідне» провела класний керівник 5 класу Панчишин О.З.



Монгольська навала на українські землі

 18 лютого проведено відкритий урок з історії у 7 класі на тему ''Монгольська навала на українські землі '', який підготував вчитель історії Панчишин Іван Богданович. Впродовж уроку учні працювали з картою, пояснювали історичні терміни.Також використовувались різні форми і методи роботи: робота в парах,робота з підручником та історичними джерелами, метод ''Рефлексія''. На цьому уроці семикласники навчилися аналізувати, порівнювати, висловлювати власну точку зору стосовно історичних подій .   




                                                                                            

              Педагогічна рада

04.01.2022р. в ОЗ "Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області " відбулася педагогічна рада .

Тема педради спонукала весь колектив творчо підійти до своїх доповідей та виступів. На засіданні було розглянуто та обговорено низку важливих питань, а саме: традиційні та інноваційні технології на сучасному уроці; впровадження рівнів підтримки в інклюзивній формі навчання; діяльність класного керівника щодо творчого потенціалу  учнів у позанавчальній діяльності; перспективний план курсової перепідготовки на 2022 рік.

Змістовним був виступ керівника закладу Г.Й.Панчишин щодо використання традиційних та інноваційних технологій на уроці. Заступник керівника з виховної роботи Макар Л.Я. продемонструвала презентацію  «Творчий потенціал учнів  у позанавчальній діяльності». Перспективний план курсової перепідготовки представила заступник керівника з навчально-виховної роботи Курант О.Р.   Команда психолого-педагогічного супроводу (Курант О.Р., Колодій І.Р., Середяк О.В., Голуб О.В.) виступила з  інформацією про впровадження рівнів підтримки в інклюзивній формі навчання.

Атмосфера педради була робочою та змістовною. Кожен мав змогу висловити свої ідеї та побажання. Найкращі пропозиції були прийняті до уваги.

 






Методичне об’єднання класних керівників

20.11.2020 року в ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Сучасні інноваційні технології національно-патріотичного виховання». Презентацію «Форми, методи і засоби національно-патріотичного виховання дітей і молоді у сучасних умовах» підготувала класний керівник 5 класу Титар Н.Б.
П’ятикласники представили виховну годину «Україна починається з тебе».
Мета заходу: виховати громадянина-патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну.
Учні розповідали вірші про рідний край, про українські символи та славних захисників України.





                                     «Задзвени із глибини…»
         2 грудня 2019 р. на базі ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбулося засідання методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури. Вчитель  Загорулько С.Р.  провела відкритий урок у 5 класі на тему «Генріх Гейне. Втілення краси весняної природи у вірші «Задзвени із глибини…»
          Вчителем вдало було поєднано сучасні методи і прийоми  навчання, інформація була підкріплена мультимедійними слайдами і звуковим супроводом. Завдяки таким прийомам як «Асоціативне гроно», «Сенкан», творчої гри  «Віднови риму»  вчитель  розвивав критичне мислення і творчу уяву дітей. Учням було цікаво виступати у ролі біографів, критиків і літературознавців. Вони активно працювали і творчо підходили до виконання поставлених завдань.
          Слід  відмітити, що урок пройшов у легкій і невимушеній атмосфері.






                                                                           

Методичне об"єднання вчителів зарубіжної літератури


План роботи міжшкільного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури Крукеницького ЛОО На 2018-2019 н.р.     
Керівник МО: Загорулько С.Р.
   Підсумки  роботи міжшкільного методичного об'єднання 
вчителів зарубіжної літератури за 2017-2018 навчальний рік
 Головна мета сучасної освіти, та й усього суспільства, — виховати особистість, здатну самостійно здійснювати вибір. Нині пріоритетним напрямом в освіті стає розвивальна, культурознавча система навчання, спрямована не на отримання учнями готових знань, а на розвиток їхніх здібностей, умінь здобувати знання самостійно.
Головне завдання сьогодні – навчити дітей користуватися величезною кількістю найрізноманітнішої інформації. Молода людина має вміти самостійно задовольняти власні естетичні потреби, використовувати здобуті здібності для формування себе як особистості. А виховати таку  людину покликані уроки літератури, на яких кожен вчитель прагне забезпечити інтелектуальний та духовний розвиток дитини, виховувати особистість. Дедалі гостріше стає проблема вдосконалення форм організації процесу навчання, знаходження відповіді на запитанняяк навчати? Як створити умови для розвитку та самореалізації особистості в процесі навчання? Як досягти високого інтелектуального розвитку учнів, забезпечити володіння ними навичками саморозвитку? Відповіді на ці та  подібні  запитання намагаємося знайти на засіданнях методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури .
Робота МО проводилася диференційовано, що сприяло створенню умов для продуктивного обміну досвідом роботи, налагодженню наступності, вивченню і впровадження передового педагогічного досвіду вчителів району, області, країни.
У минулому навчальному році методичне об'єднання вчителів зарубіжної літератури Крукеницького  локального освітнього округу працювало згідно з планом роботи над проблемою “Реалізація змістових ліній Програми “Зарубіжна література” на  уроках словесності. Вивчення зарубіжної літератури в контексті літературознавчої змістової лінії”.
Формування в учнів моральних цінностей шляхом залучення до найвищих досягнень світової літератури — головна  мета міжшкільного методичного  об'єднання.
Згідно графіка проведено 4 засідання, на яких розглядалися питання аналізу роботи вчителів зарубіжної літератури за 2017-2018 н.р., опрацьовувалися  інструктивно-методичні  матеріали щодо вивчення зарубіжної літератури за новою програмою.Балабух Марія Володимирівна, вчитель Судковицької ЗОШ І-ІІ ст. працювала над розробкою уроків за розділом  “Нові тенденції  у драматургії кінця ХІХ- поч. ХХ ст.” Було розроблено уроки “Стара” і “нова  драма”. Зміни в драматургії кінця ХІХ — початку ХХ ст.”  Вчителька зупинилась на творчості  норвезького драматурга  Генріка Ібсена и англійського драматурга Бернарда Шоу. Підкресливши роль Ібсена в розвитку світової драматургії, його новаторство, вчителька  охарактеризувала в своїх розробках уроків значення п'єси “Ляльковий дім”  як соціально — психологічної  драми,  дала  поняття про образну систему, підтекст, символіку, а також про головне в “новій драмі” - відкритий фінал. Важливим доробком Балабух М.В.  було те, що вона пов'язала античність із сучасністю Бернарда Шоу через його п'єсу “Пігмаліон”.
Вчитель Зав’язанцівського НВК    Вергун  Василина Богданівна та вчитель Крукеницької ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцею  опрацювали   матеріали розділу “Література ХХ — ХХІ ст. Життя. Історія. Культура”. Було адаптовано до розуміння  9-класників  матеріали  за темами “М.О.Булгаков “Собаче серце”,Ерік Вольф Сігел   “Історія одного кохання”,  Рей Бредбері “451° за Фаренгейтом”,  Гарпер Лі  “Убити пересмішника”.
Всі члени методичного об'єднання працювали над обраними проблемами, над якими продовжують працювати у наступному 2018-2019 н.р.
Всі вчителі МО на доступному рівні володіють мультимедійними технологіями.
У поточному році методичне об'єднання  на базі Крукеницької ЗОШ  -   ІІІст. - ліцею  поповнилося новими членами.  В його  склад  увійшли вчителі зарубіжної літератури: Вовчищовицького НВК Андрійовська Уляна Ярославівна,  Золотковицької ЗОШ І-ІІ ст. Галишак Світлана Ярославівна, Мишлятицького НВК Ящишин Олександра Василівна, Боляновицької ЗОШ І-ІІ ст. Мрак Оксана Степанівна, Завязанцівського НВК Вергун Василина Богданівна, Судковицької ЗОШ І-ІІ ст. Балабух Марія Володимирівна, Хідновицького НВК Яцула Галина Романівна, Великомокрянської ЗОШ І-ІІ ст. Терлецька Світлана Іванівна.
Роботу кожного вчителя ММО учителів зарубіжної літератури у 2018 — 2019 н.р.  буде спрямовано на вивчення вимог нової Програми, на оптимальну реалізацію творчого потенціалу кожного одного учителя з  урахуванням нових вимог документів, які регламентують роботу вчителя зарубіжної літератури.
Метою базової загальної середньої освіти є розвиток і соціалізація особистості учнів, формування їхньої національної самосвідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів, екологічного стилю мислення й поведінки, творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок, здатності до саморозвитку й самонавчання в умовах глобальних змін і викликів.
Запровадження наскрізних ліній «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека» й «Підприємливість і фінансова грамотність» сприятиме забезпеченню такого переходу.
Головна мета вивчення предмета «Зарубіжна література» в загальноосвітній школі – прилучення учнів до кращих здобутків зарубіжної літератури та культури, розвиток творчої особистості (читача), формування в неї гуманістичного світогляду, високої моралі, естетичних смаків, а також якостей громадянина України, який усвідомлює свою належність до світової спільноти.
                    Завдання вивчення зарубіжної літератури в основній школі
Основними завданнями вивчення зарубіжної літератури в основній школі є:
  • формування стійкої мотивації до читання художньої літератури, до вивчення зарубіжної літератури як скарбниці духовних цінностей людства;
  • ознайомлення учнів із найкращими зразками оригінальної й перекладної літератури («золотого» фонду класики та сучасної);
  • поглиблення уявлень про специфіку художньої літератури як мистецтва слова;
  • формування читацької та мовленнєвої культури;
  • розвиток умінь і навичок учнів сприймати, аналізувати й інтерпретувати літературний твір у культурному контексті, у зв’язках з іншими видами мистецтва, в аспекті актуальних питань сучасності й становлення особистості;
  • активізація інтересу до вивчення іноземних мов у процесі читання творів зарубіжних письменників;
  • формування поваги до різних мов, культур, традицій, толерантного ставлення до всіх рас, народів, народностей і національностей;
  • виховання любові до української мови і літератури як органічного складника світової культури, прагнення до збереження рідної мови, національних традицій і цінностей в умовах глобалізації світу;
  • формування духовного світу особистості, її високої моралі, ціннісних орієнтацій;
  • розвиток творчих здібностей, культури спілкування, критичного мислення;
  • формування етичних уявлень та естетичних смаків;
  • розширення культурно-пізнавальних інтересів особистості.

План
роботи ММО вчителів зарубіжної літератури
на 2018-2019 н.р. при Крукеницькому ЛОО

Проблема: “Реалізація змістових ліній Програми “Зарубіжна література” на уроках зарубіжної літератури — зокрема компаративної змістової лінії. Роль зарубіжної літератури у формуванні ключових компетентностей. Завдання реалізації змістових наскрізних ліній у вивченні зарубіжної літератури на уроках і в позакласній роботі”

Очікувані результати: оволодіти формами і методами роботи щодо обраної проблеми.
Форми роботи: теоретичне і практичне опрацювання  питання  відповідно до мети.
                                     
                                     
з/п
                     Зміст роботи
Термін виконання
Відповідальний
Форма узагальнення
Методичний форум “Новий 2018 — 2019 навчальний рік”.
1.



2.





3.






4.




Аналіз роботи МО вчителів зарубіжної літератури за 2017-2018н.р.

Інструктивно - методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури у 2018-2019 н.р. Педагогічні особливості навчання учнів 9 класів.

Опрацювання  витягу з листа МОН України “Про єдиний орфографічний режим”.
Затвердження плану роботи методичного об'єднання на 2018-2019н.р.

Про методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури  у 2018- 2019 н.р.
10.09.2018
Керівник МО








Члени МО






Загорулько С.Р.
Тези



Обговорення





Обговорення






Обговорення

Круглий стіл “Робота над ефективними методами роботи для впровадження змістових наскрізних ліній за поновленою Програмою 2018р.”
ОНЗ Крукеницька ЗОСШ

1.




2.



3.
«Про ефективне використання змістових наскрізних ліній у вивченні зарубіжної літератури» (презентація)

Завдання реалізації змістових наскрізних ліній у вивченні зарубіжної літератури.

Робота з обдарованими дітьми. Методи й прийоми навчальної мотивації учнів

10.12.2018
Керівник МО



Вергун В.Б.



Галишак С.Р.

Презентація




Тези



Тези


Семінар — практикум «Я роблю це так».Презентація вчителями власних педагогічних ідей.
Судковицький НВК
1.



2.



3.








Семінар «Я роблю це так».
Презентація вчителями власних
педагогічних ідей. Захист інновацій.
   
 Розвиток творчих здібностей учнів на уроках зарубіжної  літератури.(З досвіду роботи)

Зарубіжна література: проблеми, ризики та шляхи розвитку шкільного предмета.(З досвіду роботи).




18.03.2019
 Члени МО



Балабух М.В.


Учасники МО
Презентації



Доповідь



Обговорення

Про підсумки роботи МО у 2018 – 2019 н. р. Знахідки, проблеми, перспективи.

1.




2.




3.



Доповідь «Інноваційні технології навчання у розвитку творчих здібностей учнів на уроках зарубіжної  літератури»

 Про підсумки роботи МО у 2018 – 2019 н. р. Знахідки, проблеми, перспективи.


  Тренінг: «Стратегія особистісного і професійного вдосконалення»


13.05.2019
Ящишин О.В.        



Керівник МО



Учасники МО




Доповідь




Обговорення




Обговорення


Методичні діалоги в Боляновичах

Вся робота методичного об’єднання вчителів української мови Крукеницького ЛОО підпорядкована головній меті – допомогти вчителю -словеснику найефективніше використати свої знання у впровадженні в життя державної мовної політики.
На педагогічній зустрічі 20.02.2019 своїм досвідом та останніми фаховими напрацюваннями ділилися філологи Боляновицької ЗОШ І-ІІст. Пошук і впровадження нових  активних підходів до навчальної діяльності,  удосконалення засобів і форм процесу навчання, з метою створення комфортних умов, за яких кожен учень відчує свою успішність, інтелектуальну спроможність, значущість – це ті питання, які обговорювалися за круглим столом. Справжній майстер із самобутнім педагогічним стилем, оригінальними методичними ідеями Л.Іванчук  радо відкрила свою методичну скарбницю. Вона презентувала свою роботу з проблеми  «Шляхи вдосконалення фахової компетенції вчителя».
Досвід  нашого методичного об’єднання переконує,  що й у віддалених селах працюють справжні майстри своєї справи, які мають самобутній педагогічний стиль і чимало цінних методичних напрацювань.



Голова методичного об’єднання
вчителів  української мови та літератури
Крукеницького ЛОО
Яремко О.В. 








У СВІТІ МАТЕМАТИКИ
21 лютого 2019 року  у  ОЗ «Крукеницький  ЗЗСО I-II  ступенів» в рамках методичного об’єднання вчителів математики  Крукеницького  ЛОО пройшов позакласний захід «У світі математики», який провела  Панчишин Марія Іванівна.

Мета заходу – спонукати учнів до вивчення математики, розвивати творчість, математичну мову.  Учні підготували  цікаві  сценки, читали вірші, співали пісні на математичну тематику. Вчитель підготувала  презентацію «Математика  у повсякденному житті». Це дало учням можливість зрозуміти, що математика потрібна у житті.





Технологія розвивального навчання, як форма реалізації проблемно-пошукового методу
 26 лютого  2019 року на базі ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів»  відбулося методичне об'єднання  вчителів  історії  Крукеницького  ЛОО. Мета заняття  - ознайомити з  проблемно-пошуковими  методами навчання .
 Із  презентацією «Технологія розвивального навчання, як форма реалізації проблемно-пошукового методу» виступив вчитель історії ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Панчишин І.Б. Вчитель презентував  прийоми  проблемно-пошукового методу, які використовує під час проведення уроків і застосовує  з метою розвитку навиків творчої навчально-пізнавальної діяльності.
Відкритий урок  «Основні течії  українського суспільно-політичного руху в 1850-1860-х роках» провела вчитель історії  Макар Л.Я.
Під час  проведення уроку було організовано роботу у малих групах , з роздатковим матеріалом,  використано   комп’ютерну презентацію.  Група учнів презентувала проект «Просвіта»  у с.Крукеничі та в Мостиському  і Самбірському  районах.
 На засіданні методичного об'єднання  педагоги  мали можливість ознайомитися  з   проблемно-пошуковими  методами навчання,  способами взаємопов'язаної діяльності вчителя й учнів для вирішення завдань навчання, виховання й розвитку учнів, засвоєння ними змісту навчального матеріалу.

Вчитель історії
Макар Л.Я.




Відкритий урок  «My friends»

14 листопада  2019 року на базі ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І – ІІІ ступенів» відбулося методичнее об’єднання вчителів англійської мови.
Вчитель Попільовська О.Б. провела відкритий урок з учнями 2 класу на тему «My friends».
Мета уроку: вдосконалювати монологічне мовлення учнів, розвивати логічне мислення, творчі здібності, потребу в нових знаннях, формувати лексичні навички шляхом багатократного повторення матеріалу за всіма видами мовленнєвої діяльності.
Педагог творчо підійшла до організації та проведення уроку, вдало поєднала сучасні методи та прийоми навчання, використала  мультимедійні засоби, зорієнтовані на розвиток особистості.
Слід зазначити, що активність учнів на уроці була високою. Діти під час уроку проявляли високий інтерес і активність, практикували застосування свого словникового запасу, уважно стежили за презентованою інформацією, ефективно співпрацювали під час групової роботи, активно застосовували вивчені лексичні одиниці та граматичні структури в усному мовленні, брали участь в різних видах діяльності.
Ігрові форми роботи дуже сподобались учням,  які з захопленням брали участь у роботі, показували свої реальні знання та прагнення до навчання. 
Слід підкреслити, що відкритий урок англійської мови пройшов у легкій та невимушеній атмосфері.

                         Вчитель англійської мови
          Іванська Л.І.





Від Аскольда до Володимира

19.11.2019р. на базі ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбулося методичне об'єднання  вчителів історії  Крукеницького ЛОО.
Вчителем історії Панчишин І.Б. було проведено підсумковий відеоурок «Від Аскольда до Володимира», що складався з п'яти коротких відеоповідомлень. Після перегляду кожного із повідомлень, учні 7 класу, поділені на дві робочі групи із експертами (Курант М.Є. - вчитель історії ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів»  та Носовський Р.В. –вчитель історії Судковицької ЗОШ І-ІІ ступенів ), змагались у різнорівневих завданнях. Заняття відбулось енергійно, цікаво та весело. Незалежне журі в складі керівника ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Панчишин Г.Й.  та заступника з ВР Макар Л.Я. справедливо оцінили команди та визначили переможців. Переможна група отримала винагороду.
                                              
                                                    
                                    Вчитель історії Панчишин І.Б.








Немає коментарів:

Дописати коментар